یکی از قدرتمند ترین ماشین آلات دینامیک صنعتی ماشین آلات راهسازی هستند. ماشین آلات راهسازی و معدنی در سایز ها و شکل های مختلف برای کاربری های مختلفی بکار گرفته می شود. در میان پر کاربرد ترین نوع ماشین الات راهسازی می توان به انواع بیل های مکانیکی با بالاترین میزان کاربری، انواع لودر ها، انواع گریدر ها، بولدوزر ها و دامپتراک ها اشاره نمود.

ظرفیت حجمی ماشین آلات راهسازی متفاوت می باشد بگونه ای که بعنوان مثال باکت بیل مکانیکی دارای ظرفیت بارگیری از 0.8 متر مکعب الی 6 متر مکعب را در انواع مختلف بیل دارد. اغلب ماشین آلات راهسازی بصورت چرخ زنجیری بصورت زیربندی زنجیری مورد استفاده قرار می گیرند تا حرکت ساده تری بر روی سطوح داشته باشند. با این وجود نمونه هایی از لودر ها با چرخ لاستیکی نیز وجود دارد.

برند های مختلفی در دنیا به تولید انواع ماشین آلات راهسازی و قطعات آنها می پردازند که در این میان برند کوماتسو KOMATSU ، کاترپیلار CAT ، ولوو VOLVO و هیوندا دارای بیشترین میزان فروش و کاربری هستند.

شرکت های زیادی نیز در دنیا تنها به تولید لوازم یدکی ماشین آلات معدنی و راهسازی مبادرت دارند که به تولید انواع لوازم موتوری، هیدرولیک، زیربندی و جک ماشین آلات راهسازی می پردارند.